İSTANBUL CODERS “MATERİAL DESİGN İLE ANDROİD DESİGN SUPPORT LİBRARY KULLANIMI” SUNUMU

İstanbul Coders adlı toplulukda “Material Design ile Android Design Support Library Kullanımı” konusu hakkında sunum yaptım. Material Design konusunun içerdiği Android 5.1.1 sürümüyle gelen Android Design Support Library kullanarak çok basit bir şekilde, android projeye farklı animasyonlar ve arayüzler oluşturmayı anlatığım bir sunumdu.

ORGANİZASYON GRUBU
İstanbul Coders

SUNUM YERİ
İstanbul Teknik Üniversitesi

GDG WOMEN TECHMAKERS KOCAELİ “ANDROİD THREAD VE ASYNCTASK” SUNUMU

İSTANBUL CODERS “ANDROİD UYGULAMA BİLEŞENLERİ – İÇERİK SAĞLAYICILAR” SUNUMU

İstanbul Coders adlı topluluk da “Android Uygulama Bileşenleri – İçerik Sağlayıcılar” konusu hakkında sunum yaptım. Sunumumda, Android uygulamalarını oluşturmak için kullandığımız bileşenlerini genel olarak anlattım. Android uygulama bileşenlerinden olan İçerik Sağlayıcılar (Content Provider) hakkında ayrıntılı bilgi verdim. Son olarak ise İçerik Sağlayıcılar hakkında uygulamalı örnek bir proje göstererek sunumumu tamamladım.

ORGANİZASYON GRUBU
İstanbul Coders

SUNUM YERİ
Bahçeşehir Üniversitesi

GDG WOMEN TECHMAKERS ESKİŞEHİR “ANDROİD UYGULAMA BİLEŞENLERİ – İÇERİK SAĞLAYICILAR” SUNUMU

Women Techmakers Eskişehir adlı topluluk da “Android Uygulama Bileşenleri – İçerik Sağlayıcılar” konusu hakkında sunum yaptım. Sunumumda, Android uygulamalarını oluşturmak için kullandığımız bileşenlerini genel olarak anlattım. Android uygulama bileşenlerinden olan İçerik Sağlayıcılar (Content Provider) hakkında ayrıntılı bilgi verdim. Son olarak ise İçerik Sağlayıcılar hakkında uygulamalı örnek bir proje göstererek sunumumu tamamladım.

ORGANİZASYON GRUBU
GDG Women Techmakers Eskişehir

SUNUM YERİ
Eskişehir Anadolu Üniversitesi

GDG DEVFEST KOCAELİ 2016 “GOOGLE CLOUD VİSİON API İLE ANDROİD’DE YÜZ ALGILAMA VE RESİMDEN YAZI OKUTMA” SUNUMU

GDG Devfest Kocaeli adlı topluluk da “Google Cloud Vision API ile Android’de Yüz Algılama ve Resimden Yazı Okutma” konusu hakkında sunum yaptım. Sunumumda, Android Mobile Vision API OCR teknolojini kullanarak, yazılı resimlerdeki metinleri uygulama içine nasıl alınalabileceğini kodsal ve uygulamalı olarak örneklendirdim.Diğer bir yandan Google Cloud Vision API’nın Yüz Algılama özelliğini kullanarak, yüzün belirli noktalarını algılayıp kişinin göz veya gülümseme gibi hareketleriyle ilgili bilgiler almaya sağlayan uygulamayı örnekledim.

ORGANİZASYON GRUBU
GDG Devfest Kocaeli

SUNUM YERİ
Kocaeli Üniversitesi

GDG DEVFEST SİVAS 2016 “ANDROİD CONSTRAİNTLAYOUT” SUNUMU

Mobil arayüz yazılımın doğru yapılandırılabilmesinin en önemli şartlarından biri, tasarım taslağı ile arayüz yazılımının sonucunda çıkarılacak arayüzün aynı olmasıdır. Bu noktada arayüz yazılımcıları en çok elementlerin boyutlandırılması, birbirleri arasında hizalandırılmaları gibi konularda çok sıkıntı yaşarlar.

Android Studio 2.2 versiyonu ile Android Uygulama Geliştiricilerinin arayüz hakkında yaşadıkları bu sıkıntıları çözmek için yeni bir layout yapısı olan ConstraintLayout’u GDG Devfest Sivas’da yapmış olduğum sunumda anlattım.

ORGANİZASYON GRUBU
GDG Devfest Sivas

SUNUM YERİ
Cumhuriyet Üniversitesi

KAMU AÇIK KAYNAK KONFERANSINDAKİ SUNUM

GDG WOMEN TECHMAKERS Bursa“APK Optimitize Etme – App Bundles” SUNUMU

IBB İSMEK’DE ANDROİD İLE MOBİL PROGRAMLAMA EĞİTİMİ

IBB İsmek’in hızla gelişip yaygınlaşan akıllı cep telefonları teknolojisinde kullanılan mobil uygulamaları geliştirecek bilgi ve beceriye sahip kişilerin yetiştirilmesinin hedeflendiği bir eğitim programında Android ile Mobil Programlama alanında eğitim vermekteyim. Eğitim içeriği; Java SE düzeyinde Java programlamaya giriş ile başlayıp, Android Studio adındaki uygulama geliştirme ortamında Android uygulamaları geliştirebilecek düzeyde eğitim vermekteyim.

 
 

ORGANİZASYON GRUBU
IBB İsmek

EĞİTİM YERİ
Yenibosna Bilişim Okulu ve Üsküdar Ahmediye İsmek

TÜRK TELEKOM ANDROİD YAZILIM EĞİTİMİ